İddaa 1.5 gol üstü nedir : İddaa üzerinde toplam gol sayısı üzerinde yapabileceğiniz birden fazla tahmin seçeneği vardır. Bunlardan bir tanesi de iddaa 1.5 gol üstü seçeneğidir. Bu seçenek dahilinde tahmin yaptığınız zaman o maçtaki gol sayısının 2 golden fazla olması gerekmektedir. Eğer ki 2 golün aşağısında bir skor ile bu karşılaşma sonuçlanır ise, işte o zaman tahmininiz yatar ve başarısız olarak sonuçlanır. Bun biraz daha ayrıntılı bir şekilde anlatalım.

Örnek olarak bir maça 1.5 üstü seçeneği ile tahmin yaptınız. O zaman söz konusu olan karşılaşmadaki toplam gollerin 2 veya daha fazla olması gerekmektedir. Eğer ki 2 golden daha az bir skor ile biterse; örneğin 0-0 ya da 1-0 gibi, işte o zaman iddaa oynadığınız bu tahmin yatar ve tutturamamış olursunuz. Ancak 1-1, 2-0, 2-1 veya sonuç olarak 2’den daha fazla gol olmuş ise, bu tahmininiz tutmuş olur ve gidip kazancınızı alabilirsiniz.

İddaa 1.5 gol üstü nasıl oynanır : İddaa üzerinde 1.5 gol üstü seçeneğini oynayabilmek için boş iddaa kuponuna öncelikle maç kodunu girmelisiniz. Sonrasında da “MS” kolonunun alt kısmında yer alan “Ü“, yani üst kutucuğuna bir işaret koymalısınız. 1.5 üstü oynayacağınız için de toplam gol sayısı tahminlerinden 0-1 kutucuğuna da son olarak bir işaret koyarak işleminizi tamamlamış olacaksınız.