İddaa handikap 2 nedir : İddaa üzerinde handikap 2 seçeneğini oynamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken unsur, bülten ya da iddaa programı üzerinde seçtiğiniz maçta bir takıma handikap avantajının verilmiş olmasıdır. Bu olanaktan sonra bu tahmin seçeneğini oynayabilmeniz mümkündür. İddaa handikap 2 seçeneğini oynarken ortaya iki adet durum çıkabilmektedir. Şimdi sırasıyla bunları sizlere anlatalım.

İlk durum ev sahibi takıma handikap avantajının verilmiş olmasıdır. Bu doğrultuda ev sahibi takım maça 1-0 önde başlamaktadır. Ancak biz handikap 2 oynayacağız. Bunun içinse deplasman takımının maçta 2 fark ile galip gelmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise ev sahibi takımın 1 gol avantajının olmasıdır. Eğer ki bu maç 2-0 deplasman takımının lehine biterse, ev sahibi takımında da 1 gol olduğu için 2-1 biter ve deplasman takımı kazanarak handikap 2 seçeneğini doğrulamış ve tutturmuş olur. Eğer 1 fark ile yenerse, ev sahibinin bunu handikap avantajı ile tamamlayacağı için berabere bitmiş olur. Yani deplasman takımı 1-0 yenerse, sonuç 1-1 berabere olur ve handikap 2 yatar. Yani en nihayetinde skor ne olursa olsun deplasman takımının 2 gol farkının olması gerekmektedir.

İkindi durum ise bu seçenek dahilinde iddaa oynarken deplasman takımına handikap avantajının yani 1-0 önde başlama avantajının verilmiş olmasıdır. Burada imkanlar biraz daha rahat denebilir. Çünkü deplasmanda oynayacak olan takımın zaten 1 gol avantajı olduğu üçün standart skorda berabere olması ya da maçı kazanması yeterlidir. Çünkü maç 1-1 bitse bile, 1 gol avantajı olduğu için deplasman takımı karşılaşmayı 2-1 kazanmış olacaktır.

İddaa handikap 2 nasıl oynanır : Handikap 2 oynarken yapmanız gereken işaretlemeler konusunda ise şunları söyleyebiliriz; Öncelikle maç kodunu girmelisiniz. Sonrasında da handikap seçeneğine denk gelen “H” kutucuğunu işaretlemelisiniz. Handikap 2 oynayacağımız için de maç sonucu kolonu üzerindeki 2 kutucuğunu işaretleyeceksiniz. Böylelikle işaretleme işlemini tamamlamış olusunuz ve kuponunuzda yatırılmaya hazır bir hale gelir.